• 2019-12-23

  Jak prawidłowo przeprowadzić remanent?

  Wraz z zakończeniem roku obrotowego, zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości, w wielu firmach przeprowadzana jest inwentaryzacja posiadanego majątku. W związku z tym należy się do niej w odpowiedni sposób przygotować. Jak prawidłowo przeprowadzić remanent? Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

  więcej >
 • 2019-12-16
 • 2019-12-04

  Split Payment w praktyce – zasady działania, korzyści i wątpliwości

  Mechanizm Podzielonej Płatności wszedł w życie w lipcu ubiegłego roku, ale dopiero od 1 listopada 2019 stał się obowiązkowy. Dlatego wciąż wśród przedsiębiorców zobowiązanych do stosowania Split Payment pojawia się sporo pytań związanych ze zmianami sposobu rozliczania transakcji, choć Ministerstwo Finansów przekonuje, że wykładnia nowych przepisów jest jednoznaczna. Czy tak jest w rzeczywistości?

  więcej >
 • 2019-11-27

  Ubezpieczenie od ryzyk cybernetycznych - co warto wiedzieć?

  Technologie cyfrowe są nieodłącznym elementem działalności współczesnych firm. Jednocześnie powszechny dostęp do internetu, systemów i sieci komputerowych sprawia, że stają się one narzędziem do dokonywania cyberprzestępstw. Liczba tego typu działań rośnie w zastraszającym tempie i tym samym jesteśmy narażeni na ataki hakerskie, wirusy, złośliwe oprogramowanie czy też na naruszenie bezpieczeństwa danych.

  więcej >
 • 2019-10-28
 • 2019-10-18
 • 2019-10-08

  Czym jest biała lista podatników?

  Biała lista podatników to specjalna, dostępna publicznie baza danych obowiązująca od września 2019 roku. Mają się w niej znaleźć m.in. informacje na temat statusu podatnika VAT oraz numeru jego konta bankowego.

  więcej >
 • 2019-06-26

  Jak chronić znak towarowy?

  Projektujemy charakterystyczne logo, wymyślamy chwytliwe hasła reklamowe, promujemy starannie wybraną nazwę firmy. Wszystko to ma nas wyróżnić na rynku. Dlatego warto te wyróżniki chronić.

  więcej >
 • W rachunkowości świat należy do kompetentnych - wywiad z Franciszkiem Walą, prezesem Zarządu Głównego SKwP

  9 czerwca obchodzimy Dzień Księgowego, to świetna okazja, aby podyskutować o realiach tego zawodu. Ta ceniona grupa zawodowa, która swój sukces od lat buduje na wiedzy, skrupulatności i etyce, dziś staje przed wyzwaniami rewolucji technologicznej. Jak odnieść sukces w tym zawodzie? Kto ma szansę być prawdziwym Księgowym Przyszłości? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielił Franciszek Wala – prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

  więcej >
 • 2019-06-03

  Zmiany w kodeksie pracy w 2019 roku

  Wprowadzenie RODO spowodowało, że wiele innych ustaw musiało zostać dostosowanych do nowych wymogów prawnych. Dlatego też zmiany w kodeksie pracy w 2019 roku z początku maja wprowadzają kilka nowych zasad dotyczących m.in. wymaganych przez pracodawcę danych osobowych.

  więcej >
 • 2019-05-28
 • 2019-04-17

  Jak zostać księgowym?

  Jak zostać księgowym? Prowadzenie księgowości jest wymagającym i bardzo odpowiedzialnym zajęciem. Wymaga systematyczności, skrupulatności i szerokiej wiedzy. Jednak są osoby, które świetnie odnajdują się w takiej pracy. Dlatego zebraliśmy praktyczne porady, które ułatwią zaplanowanie ścieżki kariery w tej branży.

  więcej >