2017-07-07

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne w 2017 roku

Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, a to oznacza, że większość z nas wkrótce rozpocznie urlopy. Niestety pogoda w tym roku nie rozpieszcza - synoptycy prognozują, że tegoroczny lipiec będzie najzimniejszym od 13 lat. Dla osób rozważających urlop za granicą przygotowaliśmy więc przegląd najpopularniejszych wakacyjnych kierunków :)

Albania - zyskująca na znaczeniu

Położony nad Adriatykiem i Morzem Jońskim niewielki kraj już w zeszłym roku zachęcał potencjalnych wczasowiczów piaszczystymi plażami oraz rozbudowaną bazą hotelową. W tym sezonie jest to jeden z wyjazdowych hitów wybieranych przez Polaków. Pod względem turystycznym do końca jeszcze niezbadany, oferujący relatywnie niskie ceny i warunki nie gorsze od tych spotykanych w Chorwacji staje się niezwykle popularną destynacją dla spragnionych słońca i wypoczynku.

Bułgaria - wspomnienia z PRL

Popularność wśród Polaków Bułgaria zawdzięcza wyjazdom wakacyjnym w czasach słusznie minionej Republiki Ludowej. Od tego czasu minęło już wiele lat, warto więc sprawdzić, jak sam kraj rozwinął się podczas ostatnich dekad. Zmiany ustrojowe, jakie zaszły w Bułgarii wpłynęły na zwiększenie jej popularności turystycznej i w tym roku jest to statystycznie jeden z ciekawszych kierunków, w jakim podążają nasi współobywatele w celu zażycia odrobiny odpoczynku od codzienności.

Hiszpania - europejski raj

Położona na Półwyspie Iberyjskim Hiszpania, w tym roku, zgodnie ze statystykami biur podróży, również cieszy się niemałym powodzeniem. Lokalna kuchnia, kultura, czy liczne zabytki z roku na rok przyciągają rzesze Polaków zarówno do Hiszpanii kontynentalnej, jak i na należące do niej wyspy. Kraj ten, rozwijający się w dużej mierze dzięki turystyce, ma do zaoferowania niezwykle bogatą listę miejsc wartych odwiedzenia. Od piaszczystych plaż Costa Brava poprzez klimatyczne uliczki Barcelony, skończywszy na wulkanicznych Wyspach Kanaryjskich.

Portugalia - oceaniczny wypoczynek

Sąsiadująca z Hiszpanią Portugalia w tym roku również cieszy się niezwykłą popularnością jako wakacyjna destynacja. Niewielki kraj słynący z wina i malowniczych pejzaży zaprasza miłośników wypoczynku nieco znużonych iberyjskimi klimatami. Piękna Lizbona z charakterystyczną zabudową, zapierające dech w piersiach formacje skalne linii brzegowej i słynąca z klubów muzycznych Madera oferują niezapomniane wspomnienia z wakacyjnych wyjazdów.

Turcja - niestabilna popularność

Niestabilność polityczna w Turcji wcale nie zniechęciła naszych rodaków do wyboru tego kraju jako miejsca idealnego na spędzenie urlopu. Wiązać mogą się z tym zarówno atrakcyjne ceny wycieczek organizowanych przez biura podróży, jak i sam klimat orientu - kultury zupełnie innej, stąd niezwykle atrakcyjnej dla mieszkańców Europy Środkowej.

Grecja - niesłabnąca popularność

Jednym z najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez Polaków w tym roku (podobnie jak i w latach poprzednich) będzie Grecja, a dokładniej jej dwie wyspy: Kreta i Zakynthos. Kraj kuszący pięknymi krajobrazami, doskonałym jedzeniem i wieloma sposobami na relaks - zarówno pasywny jak i aktywny - od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród naszych rodaków. I wszystko wskazuje na to, że również w tym roku potomkowie starożytnej Hellady wygrają nieoficjalny konkurs na najpopularniejsze miejsce wakacyjnych wyjazdów wśród Polaków.

Newsletter

Najciekawsze posty i nowości z Księgowych Przyszłości
co miesiąc na Twojej skrzynce pocztowej.